ďťż
Katalog wyszukanych fraz
The miomir show

Witam!
Skierowano do mnie zapytanie dotyczące zasypanego poniemieckiego wiaduktu tuż za parowozownią i TrW2 w obrębie Torunia Wchodniego (139,792 km). Podobno pamiętają go najstarsi kolejarze, jest też on zaznaczony na współczesnych planach PKP. Czy ktoś z Forumowiczów słyszał o nim coś więcej?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje!


Cytat: Skierowano do mnie zapytanie dotyczące zasypanego poniemieckiego wiaduktu tuż za parowozownią i TrW2 w obrębie Torunia Wchodniego (139,792 km)

Chmmm, a czy o tym już ktoś nie pisał ? Chyba tutaj : http://www.komunikacja-to...topic.php?t=271 Przemek zaczął temat -- Ciekawostki » Tunel pod torami na wschodnim
Pozdrawiam
No właśnie - "pamiętają go najstarsi kolejarze" (sic!). Jak widać powyżej.


Mapa z 1940 roku.


Pamiętam (trochę przez mgłę) jak tramwaj (dwójka) miał koniec linii przed schodami "wschodniego". Wagon motorowy "oblatywał wagonik "ciągniony" i wracał pod torami w stronę miasta , dalej ulicą Olbrachta przez dzisiejsze Zakłady Spirytusowe (była tam normalnie ulica) i dalej Kościuszki.
Pamiętam (trochę przez mgłę) jak tramwaj (dwójka) miał koniec linii przed schodami "wschodniego". Wagon motorowy "oblatywał wagonik "ciągniony" i wracał pod torami w stronę miasta , dalej ulicą Olbrachta przez dzisiejsze Zakłady Spirytusowe (była tam normalnie ulica) i dalej Kościuszki.
Ryan ja doskonale pamiętam tunel pod torami i tramwaj oblatujący wagon doczepny, ale kolega WinD pyta o inny wiadukt za dawną lokomotywownią na Toruniu Wschodnim i za TrW 2.Na mapce od Mateja widać go wyraźnie tuż za wachlarzową lokomotywownią
Pozdrawiam
Tak, pytam o ten drugi...
Jestem po rozmowie z ojcem. Co prawda w czasach okupacji niemieckiej był on jeszcze małym bajtlem ale wiele rzeczy pamięta, chociaż raczej szalał na Podgórzu w owych latach. Niestety nawet z późniejszych lat nie może sobie jakoś przypomnieć poszukiwanego w tym temacie wiaduktu. czyżby zasypany był jeszcze przed 1945 rokiem? Co jak co, ale Niemcy byli praktycznym (..i są ..) narodem,możliwe że jakieś problemy natury technicznej czy inne wymusiły na nich decyzje o likwidacji wiaduktu. Ale to wszystko sfera domysłów. Na tym zakończę swoje dochodzenie w tym temacie. Może Przemek lub ktoś inny będzie miał coś więcej do powiedzenia( napisania).
Pozdrawiam
To ja przepraszam...
Teść mój pracował kupę lat temu na Wschodnim ( w starej parowozowni) i zapytałem go o ten drugi wiadukt. Wiaduktu nie pamięta,ale wie,że ze starej parowozowni ( gdzieś z tyłu od północnej strony) było przejście podziemne do fortu obok i z fortu było przejście pod torami do TRW2. Koło szopy były jakieś stalowe drzwi. We forcie w czasie wojny był niemiecki punkt łączności (jakaś radiostacja o dużym zasięgu). Po wojnie fort należał do wojska i nie było wolno zbliżać się do niego. Po jakimś czasie ponoć zamurowano przejście.
Tyle się dowiedziałem.
Może Przemek lub ktoś inny będzie miał coś więcej do powiedzenia( napisania)

Wywołany to tablicy muszę stwierdzić, że nic więcej do powiedzenia w tym temacie nie mam
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • bolanda.keep.pl


  • © The miomir show Design by Colombia Hosting